wWw.Impatt.Tk RAPID A Castigat CUPA Romaniei
Bine Ati Venit Pe Forumul Suporterilor ForzzaRapid ! wWw.Impatt.Tk
Lista Forumurilor Pe Tematici
wWw.Impatt.Tk RAPID A Castigat CUPA Romaniei | Inregistrare | Login

POZE WWW.IMPATT.TK RAPID A CASTIGAT CUPA ROMANIEI

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
ramonaa86
Femeie
25 ani
Brasov
cauta Barbat
31 - 46 ani
wWw.Impatt.Tk RAPID A Castigat CUPA Romaniei / Forum ForzzaRapid / Stiri Pe Scurt ! Moderat de Impatt, Moderator, Original, mitza_bn
Autor
Mesaj Pagini: 1
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Brigada franceza pentru Steaua-Rapid

Partida dintre echipele Steaua Bucureşti şi Rapid Bucureşti, din etapa a XXV-a a Diviziei A, care se va disputa, duminică, de la ora 20:30, va fi condusă de o brigadă de arbitri din Franţa, avându-l la centru pe Damien Ledentu. Ledentu, în vârstă de 38 de ani, va fi ajutat de asistenţii David Benecii şi Didier Greinier, în timp ce arbitru de rezervă a fost desemnat Sebastian Colţescu.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Nu se televizeaza Petrolul - Rapid!
   

Cupa României Petrolul Ploieşti - Rapid, miercuri, ora 16:00, returul semifinalelor. După ce în meciul tur giuleştenii au învins cu 4-1 pe ploieşteni, nimeni nu se aşteaptă la surprize în privinţa ehipei care se va califica mîine în finală. Astfel, televiziunile au ales să transmită cealaltă partidă din Cupa României, dintre FC Naţional şi Farul Constanţa.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
RAPID - FCM Bacau 2-1
   

Asa cum am presupus, partida cu Bacaul s-a dovedit a fi una mult mai dificila, fata de cum au fost partidele cu Otelul sau Poli Iasi. Chiar daca ocupau ultima pozitie si mai aveau foarte putine sanse de a mai ramane in primul esalon, bacauanii au jucat impotriva Rapidului ca si cum era ultimul lor meci din viata.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Vremurile pe care le traim m-au facut de multe ori sa ma intreb care ar fi fost istoria noastra daca nemtii ar fi castigat razboiul. Insa istoria despre care vreau sa va vorbesc, este de fapt o poveste de dragoste foarte speciala...

pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Petrolul - RAPID 3-3    

Elevii lui Razvan Lucescu sunt calificati in finala Cupei Romaniei. Astazi, fotbalistii rapidisti au terminat la egalitate in returul semifinalelor Cupei Romaniei, 3-3 cu Petrolul, dupa ce in tur castigasera cu scorul de 4-1. Daniel Niculae, M. Constatin si Daniel Pancu au inscris pentru giulesteni si astfel nu a mai ramas decat un singur pas pentru castigarea trofeului, respectiv Cupa Romaniei.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Antrenorul Rapidului, Răzvan Lucescu, s-a arătat mulţumit la finalul partidei de la Ploieşti, dar gândurile sale se îndreaptă mai degrabă către meciul cu Steaua, de duminică.

"Meciul disputat la Ploieşti a fost unul foarte spectaculos, cu goluri şi cu alte şase, şapte ocazii mari de gol. Eu am fost liniştit, pentru că nu ne-am pus problema pierderii calificării, deşi am luat două goluri pe greşeli individuale. L-am schimbat pe Mincă pentru că, în condiţiile în care făcuse deja două gafe, putea să se piardă de tot în repriza a doua", a declarat antrenorul giuleştenilor la finalul meciului din retur din semifinalele Cupei României la fotbal.

Tehnicianul Rapidului a vorbit şi despre derby-ul de duminică, apreciind că, în cazul unui eşec al echipei sale, Steaua va deveni campioană. "ÃŽmi era dor de un nou meci cu Steaua, dar dacă adversarii noştri vor câştiga duminică, vor fi cu siguranţă campioni", a mai spus Lucescu jr.

Daniel Niculae a promis că ratările sale din partida de la Ploieşti se vor transforma într-o ploaie de goluri duminică, în faţa Stelei.

"Nico" crede în victoria Rapidului, care ar relansa campionatul: "Mă rog la Dumnezeu ca ratările de azi (miercuri) să se transforme în goluri în meciul cu Steaua! Nu am cum să fiu mâine (joi) suporterul Stelei". Superstiţios, Niculae a făcut o paralelă între meciul cu Feyenoord şi cel din etapa viitoare, cu Steaua. "Mi-aduc aminte că înainte de meciul cu Feyenoord am primit cinci goluri de la Dinamo şi am câştigat apoi partida cu olandezii. Acum am primit trei goluri de la Petrolul, aşa că..."

Vasile Maftei, căpitanul "alb-vişiniilor", îi avertizează pe stelişti că duminică îi va aştepta un meci extrem de greu. Maftei îi sfătuieşte pe rivali să nu se culce pe o ureche, amintindu-le că, deşi au două meciuri restante cu echipe din subsolul clasamentului, aceasta nu înseamnă că au asigurate din start victoriile. "Imediat după fluierul final al meciului cu Petrolul m-am gândit la partida de duminică, din campionat. Nu avem nimic de pierdut şi chiar dacă Steaua are două restanţe uşoare, nu trebuie să se considere din start câştigatoare!".

Daniel Pancu a recunoscut că meciul cu Petrolul a fost tratat cu o oarecare relaxare, el şi colegii lui fiind mai mult concentraţi pe marginea meciului cu Steaua. "Am luat trei goluri, dar am fost cu gândul la meciul de duminică". Pancu îşi doreşte ca Middlesbrough să-i ofere motive de satisfacţie. "Să sperăm că vom avea motive să le mulţumim englezilor duminică, pentru faptul că i-au obosit pe stelişti!".

stiri scurt antrenorul rapidului, lucescu, s-a finalul partidei dar sale mai către meciul

8.6KB


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Rapidistii au tinut cu Boro!    

Jucătorii lui Răzvan Lucescu nu au digerat prea uşor eşecul în faţa Stelei, care le-a barat drumul către semifinalele Cupei UEFA. Dacă până la întâlnirea directă, giuleştenii declarau că îşi doresc ca şi roş-albaştrii să se califice la rândul lor, în semifinale, aseară ei au fost suporterii celor de la Middlesbrough.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Lucescu: Imi era dor de un nou meci cu Steaua
   

Antrenorul Rapidului, Răzvan Lucescu, s-a arătat mulţumit la finalul partidei de la Ploieşti, dar gândurile sale se îndreaptă mai degrabă către meciul cu Steaua, de duminică.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Daniel Niculae este unul dintre cei mai buni jucatori ai Rapidului, fapt demonstrat prin evolutia excelenta pe care acesta a avut-o in competitiile europene. A ajuns la uimitoarea cifra de 8 goluri inscrise avand ca victime echipe de prestigiu si cu renume in fotbalul european. A dat totul pe teren si a avut o contributie semnificativa la reusitele si la evolutia senzationala a Rapidului in Cupa Uefa.


Forza Rapid: Cum ai trait acele momente unice, cum a fost sa marchezi acele goluri de generic cu Hertha, Hamburg sau Rennes?
Daniel Niculae: Desigur ca au contat enorm, dar cel mai important este ca echipa a castigat. Reusitele mele cu Hertha si Hamburg le consider drept cele mai frumoase goluri de pana acum.

Credeati ca veti ajunge atat de departe?
Desigur ca nu ne asteptam nici noi sa realizam o asemenea performanta. Drumul nostru se oprea practic la dubla cu Feyenoord. Am avut incredere, nu am avut nimic de pierdut si am reusit sa oferim suporterilor nostri satisfactia unor victorii frumoase si muncite.

Ce sanse credeti ca ati fi avut voi cu in semifinalele Cupei Uefa cu Middlesbrough?
Noi am intalnit in parcursul nostru din aceasta editie Uefa adversari tari pe care am reusit sa ii depasim. Nu o spun cu rautate, dar Steaua nu a avut experienta unor astfel de meciuri si s-a vazut ca le-a fost teama, fapt ce ia costat foarte mult.

Cum este sa joci in stil de mare echipa, cum a fost echipa ta angrenata in toate cele trei competitii, Cupa Uefa, Cupa Romaniei si campionat ?
Este pentru prima data cand intr-un sezon competitional am avut de disputat atat de multe partide. A fost mai greu la inceput, insa ne-am acomodat si speram sa repetam acelasi parcurs si anul viitor.

Crezi ca performanta realizata de voi va fi sustinuta mai mult in viitor ?
Noi am aratat ca putem si ne dorim si mai mult. Speram sa beneficiem in viitor de o sustinere mai puternica pentru ca avem nevoie de tot suportul celor implicati.


Are Rapid conditii pentru juniorii Rapidului ?
Din pacate conditiile la cei mici lasa de dorit. Imi aduc aminte ca la un antrenament ni s-a spart mingea si a trebuit sa plecam acasa. Eram 2 grupe de juniori si nu am mai avut cu ce sa ne antrenam.

In eventualitate unui transfer in strainatate ce tara si ce echipa ai alege?
As prefera sa joc in Italia, la AC Milan.

Ce isi doreste Daniel Niculae?
Cupa si campionatul! Sunt doua trofee pentru care luptam pana in ultima clipa. Ar fi superb si meritat sa realizam in acest an eventul.


Ce mesaj ai dori sa transmiti suporterilor rapidisti?
Sa fie alaturi de noi duminica, sa ne incurajeze. Ne dorim foarte mult sa castigam impotriva Stelei sa ne rasplatim suporterii cu o victorie.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Bilete la meciul cu Steaua


Galeria alb-visiniilor va beneficia de aproximativ 5000 de bilete in cadrul acordului de reciprocitate dintre cele doua cluburi.
Suporterii echipei Rapid vor fi dispusi in Tribuna I, sectoarele 2, 3 si vor avea acces in curtea complexului Lia Manoliu prin aleea dinspre Str. Tony Bulandra

Biletele pentru aceasta partida se vor putea procura sambata si duminica de la sediul LSR din Calea Giulesti.
Trebuie sa fim in numar cat mai mare sa ne sustinem jucatorii si pe Razvan Lucescu, cei care dupa bucuria unei editii senzationale de Cupa Uefa, nu renunta la nimic si lupta acum pentru un event istoric, intr-un an fantastic realizat de rapidistii nostri.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Incidente in fata sediului PRO TV




Aseara au avut loc incidente generate de jandarmi chiar in fata unui post de televiziune. Suporterii rapidisti care au oprit in fata ProTV au fost intampinati de jandarmi cu injuraturi, amenintari si chiar loviri, fanii giulesteni fiind deposedati de steaguri si accesoriile alb-visinii. Exprimari ale jandarmilor de genul: " Ce cautati bai ciorilor, bai tiganilor?" si injuraturi ce credeam ca sunt folosite doar de puscariasii de la Jilava, au constituit masura civilizata prin care fortele de ordine au "respectat" legile si atributiile pe care le au.
Le intelegem frustrarea necalificarii echipei lor favorite si deceptia suferita, dar dereglarile psihice de care dau dovada ne fac sa ne intreb pentru a nu stiu cata oara de ce intr-o tara libera suntem condusi de nebuni, ce nu au habar ce prevede constitutia si drepturile cetateanului.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Finala campionatului




Meciul de duminica seara, contra stelistilor, reprezinta finala acestui campionat, destul de echilibrat, in special, in returul sau. Victoria este cea mai necesara pentru noi, un alt rezultat scotandu-ne definitiv din lupta pentru titlu', insa un succes al giulestenilor, ar mari considerabil sansele Rapidului.

Vis-a-vis de declaratia antrenorului rivalilor nostri, ca derby-ul dintre Steaua si Rapid, nu este o partida decisiva in economia competitiei, nu putem spune decat ca acesta a scos niste vorbe, ce fac parte din tactica pe care o pregateste el, in vederea acestui meci. Desigur, el s-a bazat pe cele doua restante pe care echipa sa le mai are de disputat in acest sezon, cu Pandurii si FCM Bacau, jocuri pe care are impresia ca le poate castiga fara drept de apel.
Replica a sosit de la capitanul alb-visiniilor, Vasile Maftei: "Chiar daca Steaua are doua restante usoare, nu trebuie sa se considere din start campioana. Vom da totul ca sa castigam duminica". Razvan Lucescu nu uita eliminarea usturatoare din Cupa UEFA a Rapidului, fara a fi invins. "Imi era dor de un nou meci cu Steaua. Daca adversarii nostri castiga duminica sunt cu siguranta campioni", afirma Lucescu junior.

Opiniile suporterilor
"Numai daca batem Steaua avem sanse teoretice la titlu.
Bacau trage mai tare sa ia un punct cu noi decit in interesul lor, in alte meciuri. La fel vor face cei mai multi.
Macar sa-i batem pe Steaua ca m-am saturat de Gigi sa-l vad la televizor, spunand prostie dupa prostie, doar pentru ca a batut Steaua" (Trevizes)
"Daca pe 6 aprilie am plans de suparare, am blestemat ghinionul nostru, si norocul spurcatilor, pe 30 aprilie vom plange de bucurie, ne vom razbuna pentru tot! Baietii sunt montati pentru meciul acesta, si sunt convins ca vom castiga... Olaroiu va juca iar la 0-0... un zero ca antrenor, cu un caracter de maidan... Imi doresc din tot sufletul sa castigam, chiar daca nu vom lua campionatul la final, sper intr-o victorie a Rapidului!" (wicked)
"Singurul avantaj al Stelei, e apararea foarte buna... in rest, suntem peste ei" (angelz)

Forza RAPID!!! Razbuna-ne in totalitate!


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
“Avem destule atuuri în derbyul cu Steaua”
[28.04.2006]




Prezent la conferinta de presã organizatã astãzi, la “Pro Rapid”, antrenorul Rapidului, Rãzvan Lucescu, a declarat cã, în prespectiva derbyului cu Steaua, programat duminicã, atuurile echipei sale sunt “momentul bun în care ne aflãm, unitatea de grup si posibila obosealã care s-a acumulat, în cazul Stelei. Existã, sigur, si o frustrare dupã eliminarea noastrã din Cupa UEFA. Conteazã, într-un fel, si faptul cã nici una dintre echipe nu s-a impus în cele trei partide directe din acest sezon, care s-au încheiat, toate la egalitate”. Tehnicianul rapidist, care a anuntat cã indisponibilitãtile certe pentru meciul de pe “National”, sunt cele ale lui Mãldãrãsanu si Burdujan, situatia lui Dani Coman fiind încã incertã, este de pãrere cã Steaua are totusi sanse mai mari, pentru moment, la câstigarea titlului: “Dacã învinge, Steaua s-ar detasa la nouã puncte, dacã luãm în calcul si cele douã restante, pe care, în mod normal, n-are cum sã nu le câstige. Dacã va fi meci egal, suspansul s-ar prelungi, dar tot Steaua ar fi în avantaj. Chiar si în cazul unei victorii a Rapidului, situatia nu s-ar clarifica, pentru cã ei ar rãmâne, teoretic, cu prima sansã”. Rãzvan Lucescu a tinut sã dezmintã informatiile apãrute recent în presã, care vorbeau despre o reactie deplasatã a sa,dupã meciul cu Bacãul, la adresa lui George Copos.
Partida de dumincã seara, dintre Steaua si Rapid, de pe stadionul National, va începe la ora 20:30 si va fi arbitratã de francezul Damien Ledentu. În acest moment, cele douã echipe se aflã la egalitate de puncte cu Dinamo (toate trei au câte 46 p.), dar Steaua are douã meciuri mai putin jucate.

stiri scurt destule atuuri derbyul conferinta “pro antrenorul rapidului, lucescu, declarat

9.4KB


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Bilete la meciul Steaua - RAPID




Sambata 29 aprilie, dupa ora 14.00, gasiti la stadionul Giulesti, la Liga Suporterilor Rapidisti, bilete pentru partida de duminica cu Steaua, ce se disputa pe Lia Manoliu cu incepere de la ora 20.30. Pretul unui tichet este de 5 RON


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Revine Buga la meciul cu Steaua




Tehnicianul giuleştenilor spune că meciul de mâine seară va fi unul al orgoliilor şi crede că echipa sa ar putea profita de pe urma amărăciunii steliştilor.
“Supărarea lor pentru eliminarea de la Middlesbrough ar putea constitui un avantaj pentru noi, însă la fel de adevărat este faptul că s-ar putea mobiliza din dorinţa de a arăta că eşecul din Anglia nu a fost decât un accident”, a spus Lucescu jr (foto), care consideră că echipa sa traversează o perioadă fastă, în vreme ce este greu de crezut că elevii lui Olăroiu vor reuşi să treacă peste oboseala pricinuită de intensitatea partidei de pe “Riverside”.
“Vom vedea la ora meciului dacă Steaua va reuşi să treacă sau nu peste acest insucces”, a continuat antrenorul Rapidului, care a ţinut totuşi să-i felicite pe stelişti pentru semifinala jucată. “Am tânjit atât timp după astfel de performanţe! Acum nu se cade să-i arătăm cu degetul”, a adăugat Răzvan Lucescu. Antrenorul consideră totodată că partida de duminică va fi una a orgoliilor. “E o dispută pentru supremaţie! Din trei jocuri, niciuna dintre echipe nu a ieşit învingătoare. Am fost eliminaţi fără să fim învinşi, şi din această cauză frustrarea noastră s-a transformat în dorinţă de revanşă”, a încheiat antrenorul care, chiar dacă nu-l va avea la dispoziţie pe Burdujan, iar Coman este incert, a salutat revenirea lui Karamian. Acesta a evoluat deja pe finalul întâlnirilor cu FCM Bacău şi Petrolul.
De asemenea, atacantul Mugurel Buga, accidentat în timpul precedentului meci cu Steaua, a început să se antreneze normal.

“Nu l-am alungat!”
Răzvan Lucescu a ţinut să lămurească şi zvonurile apărute în ultima vreme conform cărora între el şi Copos ar exista diver-genţe. “ÃŽmi pare rău de ceea ce s-a întâmplat la sfârşitul meciului cu Bacăul, însă nu s-a pus niciun moment problema ca eu să-l înjur sau să-l alung pe patron din vestiar”, a spus tehnicianul. “Nu vreau să plec de la Rapid! Dacă nu am vorbit despre o prelungire a contractului meu, nu înseamnă că nu o doresc”, a încheiat Răzvan Lucescu.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Incidente in fata sediului PRO TV




Aseara au avut loc incidente generate de jandarmi chiar in fata unui post de televiziune. Suporterii rapidisti care au oprit in fata ProTV au fost intampinati de jandarmi cu injuraturi, amenintari si chiar loviri, fanii giulesteni fiind deposedati de steaguri si accesoriile alb-visinii. Exprimari ale jandarmilor de genul: " Ce cautati bai ciorilor, bai tiganilor?" si injuraturi ce credeam ca sunt folosite doar de puscariasii de la Jilava, au constituit masura civilizata prin care fortele de ordine au "respectat" legile si atributiile pe care le au.
Le intelegem frustrarea necalificarii echipei lor favorite si deceptia suferita, dar dereglarile psihice de care dau dovada ne fac sa ne intreb pentru a nu stiu cata oara de ce intr-o tara libera suntem condusi de nebuni, ce nu au habar ce prevede constitutia si drepturile cetateanului.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Stelistii si dinamovistii sunt de-a dreptul penibili!



Cantece vechi, folosite in repertoriul galeriei rapidiste de mai bine de 30 de ani, sunt copiate fara nici o rusine de galeriile celor doua clone comuniste, cea a Stelei si cea a lui Dinamo. De ani de zile, stelistii si dinamovistii fura de la galeria noastra cantece vechi, multe dintre ele din perioada in care suporterii celor doua echipe aproape ca nu existau.

Galeria lui Gigi Becali sau "Armata Ultra", exersa anul trecut in peluza din Ghencea prin intermediul fostului lor lider de galerie(in prezent in inchisoare), inlocuirea cuvantului Rapid din vechile "hit-uri" rapidiste cu cel al Stelei. O indeletnicire des folosita de cei ce isi atribuie orice din dorinta de a deveni faimosi si populari precum este galeria noastra. Din pacate pentru ei, "Suntem frati cu Timisoara", nu poate fi inlocuit si nu are aceeasi conotatie cu imitatiile ieftine ale stelistilor de genul "Suntem frati cu CSKA-ul".
Galeria tuturor si a nimanui sau "Nuova Guardia" arata ca sunt ceva mai sentimentali. Aleg sa ne imite cantatele de suflet, melodii a caror intonatie si ale caror versuri demonstreaza in cazul dinamovistilor cat de dragi le sunt suporterilor conducatori ca Netoiu, Badea, Borcea, etc..
Supararile ratarii unui campionat in care nu au putut face prea multe blaturi au transformat cantecul nostru "Si la bine si la rau, Rapid este clubul meu", intr-o versiune populista prin simpla inlocuire a cuvantului Rapid cu cel al militienilor de la Dinamo. Continuarea cantecului rapidist " Cu echipa noastra draga, colindam tara intreaga - Ca sa vada lumea toata dragoste adevarata", desigur fiind vorba in varianta cantata de fanii dinamovisti despre "colindul" pe care il faceau inainte de '90 pe la toate cluburile de unde isi procurau jucatorii si neavand nici o legatura cu dragostea si atasamentul fanilor rapidisti ce isi insotesc echipa inca de la infiintarea acesteia.
Culmea este ca aceste cantece sunt folosite de catre fanii nostri ca o arma impotriva lor, iar cum inainte de '90 Rapid era dezavantajata de arbitrajele pro Dinamo si Steaua, suporterii nostri cantau "De n-ar fi arbitrii hoti, Rapid i-ar bate pe toti", in timp ce varianta corecta ce ar trebui sa fie imitata de dinamovisti ar fi "De ar fi arbitrii hoti, Dinamo i-ar bate pe toti".
Din graba cu care au copiat aceste cantece au uitat chiar sa umble si la refrenele acestor cantece, iar improvizatiile facute de ultrasii stelisti si dinamovisti ne fac sa ne amuzam teribil de repetarile fortate sau de cuvintele copiate ce nu au nici o rima cand se folosesc numele celor doua, Steaua sau Dinamo.
Dar pentru ca presa din Romania retraieste si vorbeste ca pe vremea lui Ceausescu de eternul, fascinantul si neimaintalnitul derby al fotbalului romanesc si bineinteles de cele mai iubite echipe, cu cei mai multi suporteri, va lasam pe voi sa deslusiti ai carei tari sunt cei care folosesc in imnul echipei lor cuvinte ca " Skibadee, skibadanger I am the rearranger" , cum este cazul celebrului "Scooter-Maria", imnul stelistilor de pretutindeni. La Dinamo ne abtinem sa le comentam imnul din lipsa evidenta de spectatori.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Suspendati-i pe stelisti!


Ce ne mai poate surprinde, cand in tara aceasta primeaza interesul in dauna oricarei urme de moralitate? Deciziile se iau dupa mirosul banilor, care rezulta dupa respectivele interese. Sportul romanesc este patat fara nici o jena de anumite personaje care au ajuns in functiile lor marete, tot din urma unor interese. De la unii chiar nu poti sa ai nici o pretentie, pentru ca nu pot gandi liber, sunt contaminati de prostia crasa care a existat si va exista tot timpul la acestia.

Clubul Rapid, sau mai exact jucatorii acestuia, au fost luati in vizor de catre comisiile de disciplina, pentru motivul ca au behait si nu au facut altceva decat sa se bucure in urma unei victorii. A behai si a-ti canta imnul echipei tale este mai jenant decat a injura si a fredona cantece rasiste, asa cum au facut jucatorii stelisti dupa un meci din cupele europene? Pe acestia nu ia-ti mai vazut? Sau auzit, daca nu cumva ii insoteati pe unde s-au dus.
Cei din LPF si FRF sunt pur si simplu orbi, ca altfel nu imi pot explica, si nu iau nici o atitudine privind scandarile, pline pana in maduva oaselor de rasism, ale suporterilor echipei Steaua, atat in timpul meciului nostru direct, cat si in timpul celui de al lor cu Pandurii. Si acestea sunt recente, daca nu mai luam in seama atat de mult trecutul. In marile campionate din Europa, aceste manifestari sunt aspru sanctionate, mergand pana la excluderea acelor formatii din competitiile europene sau lasandu-se cu suspendari si amenzi usturatoare impotriva acestora. In cazul in care s-ar dori a se face dreptate, Steaua ar trebui suspendata pana la sfarsitul campionatului si chiar penalizata cu puncte pentru manifestarile rasiste pe care suporterii sai le-au avut in tot decursul actualei editii de campionat.
Aceste lucruri contin o importanta majora in vederea aderarii noastre la UE, iar trecerea peste ele cu vederea, este alarmanta. Astfel, poporul roman nu isi mai poate depasi conditia si nimeni nu poate privi decat intrigat la ceea ce se intampla.
Ilie Nastase a afirmat ca numai un om netrebnic nu poate tine cu o echipa din tara sa si ca suntem un popor de nebuni, daca ne bucuram, cand formatia careia ii este fan, a iesit din competitie. Stimabile, dar G.B. (nu ii mai pot pronunta nici numele) ce poate fi? In ce specie se poate incadra dupa ce a facut afirmatia clara, pe care a auzit-o o tara intreaga, ca "Rapid nu este o echipa romaneasca si nu reprezinta Romania", imediat ce a aflat, ca Rapidul ii va fi adversar in sferturile Cupei UEFA. Aceasta anomalie care a zburat din gura sa, nu ai mai auzit-o? Sau bineinteles, ai dat o declaratie sub influenta subiectivismului de care dai dovada.
Tot ceea ce se aplica si s-a aplicat pana acum in fotbalul romanesc, ne-a demonstrat, ca nu mai este nici un pic de onoare, iar cand aceasta lipseste de tot, este foarte grav.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Rapidistii chemati la Comisia de Disciplina



Ambele grupari sunt recidiviste si risca suspendarea terenului.
"Nu ni s-a spus exact de ce am fost chemati. Eu abia acum am aflat ca era vorba de niste petarde. Vrem sa cerem casetele de la jandarmerie, poate reusim sa identificam persoanele care au aruncat cu torte", a spus Constantin Zotta, secretarul general de la Rapid.

Oficialul rapidist a oferit o explicatie pentru gestul rapidistilor de a imita behaiturile unor oi in autocar, dupa partida cu Steaua: "Nu stiu la ce au facut aluzie. Poate erau la adresa lui Ionut Stancu, care si-a cumparat niste oi la Craiova".

Iata si reactile suporterilor de pe forum:

"Atletico: Din "surse neoficiale, dar demne de incredere" se pare ca amanarea judecatii este un fel de intelegere intre parti, meciul cu Farul fiind de asteptat sa produca scantei si ca sa dovedeasca ca nu au interese obscure(cica). Cei de la liga nu vor sa se lege la cap cu o suspendare imediata.
Cum meciul cu Bistrita nu pare a produce o la fel de mare valva (da cine stie ?), se pare ca sanctiunea va fi pentru acel meci, fara spectatori.
Se incearca astfel si un mers la 2 capete, daca doamne fereste ne pune cumva Farul duminica o mica piedica, nici macar nu vor mai aduce in discutie cazul saptamana viitoare, caci nu va mai fi pericol ..."
"rapidista4evergiulesti: Daca pe noi ne suspenda o etapa doar ca au aruncat cu o torta in tribuna, sa isi aduca aminte de incidentele de la Farul-Dinamo, cand la evenimente mult mai grave s-a anulat pana la urma orice sanctiune."
"Cry: Ma uitam azi cu speranta ca Pandurii ii vor incurca pe spurcati si dupa autogolul care a adus victoria spurcatilor oare ce striga "galeria" ?
Injuraturi cu tenta rasista la adresa noastra, pentru care in marile campionate de fotbal se dau suspendari si amenzi usturatoare. Bineinteles ca la noi nu o sa se intample nimic, decat daca sunt urecheati bine de tot astia de la FRF de catre oficialii europeni. Tot meciul cu Pandurii si in partida cu noi stelistii au scandat: "Am avut si vom aveam mereu, boala pe tigani, ne pisam pe ei la infinit, m..e lui Rapid". De ce nu ii chemati pe stelisti la comisie pentru scandarile din timpul partidei cu Pandurii? Pe noi vreti sa ne suspendati ca am aruncat cu o torta si ca au behait jucatorii, ce liga de stelisti spurcati."
"scristian: In cazul unei suspendari ar trebui sa protestam fata de LPF si Dragomir cum am facut-o si acum cativa ani, cu acele bannere mari pe toate gardurile mari ale stadionului. Trebuie sa vada si sa ii judece o tara intreaga pentru "legile" care le considera ei corecte."


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Rapid - locul 10 in clasamentul IFFHS, la egalitate cu Arsenal Londra



Aceasta clasare este cea mai buna a unei echipe din Rominia de cind se da publicitatii clasamentul IFFHS.

Steaua a acumulat 207 puncte si a urcat de pe locul 41 pe locul 25, aflindu-se la egalitate cu PSV Eindhoven.
Dinamo Bucuresti se afla pe locul 141, cu 103 puncte, coborind de pe pozitia 116.

In clasamentul IFFHS, clubul lunii aprilie a fost desemnat FC Barcelona.

Primele zece pozitii in acest top sint ocupate de urmatoarele echipe:

1.Liverpool (Anglia) 337 puncte
Internazionale Milano (Italia) 337

3.FC Barcelona (Spania) 278

4. AS Roma (Italia) 276

5. Bayern Munchen (Germania) 274

6. Sao Paulo (Brazilia) 266

7. Olympique Lyon (Franta) 258

8. Internacional Porto Alegre (Brazilia) 253

9. AC Milan (Italia) 252

10. Arsenal Londra (Anglia) 243
Rapid Bucuresti (Romania) 243


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Tinta: Mazilu!



Parcursul excelent al Rapidului in Cupa UEFA a pus conducerea feroviara, paradoxal, intr-o situatie incomoda. Antrenorul Razvan Lucescu si pre- sedintele Dinu Gheorghe se lupta sa pastreze lotul actual, unul echilibrat si omogen. Evolutiile jucatorilor rapidis ti au avut insa darul de a atrage interesul cluburilor din Europa, ofertele abundind la baza Pro Rapid.

Surse din anturajul gruparii giulestene au dezvaluit ca pe biroul presedintelui Dinu Gheorghe, ofertele cumulate pentru jucatorii rapidisti se invirt in jurul sumei de 15 milioane de euro! Cum este aproape imposibil ca actualul lot sa fie pastrat intact, conducatorii Rapidului se gindesc deja sa acopere eventualele gauri din echipa.

In aceasta vara, Rapid s-ar putea desparti de golgeterul Daniel Niculae, dorit de mai multe formatii cu nume si a carui clauza de reziliere este de 3,3 milioane de euro. Un alt fotbalist care poate parasi Grantul este armeanul Artiom Karamian, aflat, din cite se pare, in vizorul olandezilor de la Feyenoord. In aceste conditii, giulestenii s-au orientat deja catre gruparea din Regie.

Inlocuitorul ideal al lui Niculae este chiar Ionut Mazilu, relatia de rudenie, nas-fin, dintre Copos si Siman, avind sanse de a scadea pretul prohibitiv al golgeterului Sportului. Un alt fotbalist care poate schimba cartierul, trecind din Regie in Grant, este Costin Curelea.


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
5.000.000 de euro pentru Marius Constantin


Dinamo Kiev oferă 5.000.000 de euro pentru Marius Constantin. Daniel Niculae este şi el pe listă

Imediat după meci, directorul sportiv al vicecampioanei Ucrainei, Leonid Buriak, s-a întâlnit la restaurantul “Casa Di David” cu preşedintele giuleştenilor, Dinu Gheorghe, căruia i-a prezentat oferta sa. Ucrainenii sunt dispuşi să plătească nu mai puţin de 5.000.000 de euro pentru a-şi asigura serviciile internaţionalului de tineret. ÃŽn cazul în care alb-vişiniii nu vor fi de acord să-l cedeze pe Constantin, cei de la Dinamo Kiev l-ar putea alege pe căpitanul giuleştenilor, Vasile Maftei. Impresarul Arcadie Zaporojanu a confirmat ieri discuţiile. “O întâlnire decisivă va avea loc la finalul sezonului. Cert este că Dinamo vrea să cumpere un singur fundaş român”, a declarat Zaporojanu.
ÃŽn curtea lui Dinamo Kiev ar putea ajunge şi atacantul Daniel Niculae, care are o clauză de reziliere a contractului în valoare de 3,3 milioane de euro. Plecarea lui Nico ar urma să fie suplinită de aducerea golgeterului campionatului, Ionuţ Mazilu, cu condiţia ca el să fie deţinut în coproprietate de Sportul şi de Rapid, deoarece Şiman nu ar vrea să se despartă definitiv de “talismanul său”.

Marius Constantin este unul dintre cei mai apreciaţi fundaşi centrali din Divizia A

"Acum aud prima dată despre această ofertă. Deocamdată mă simt foarte bine în Giuleşti şi mă gândesc numai la câştigarea eventului. Dacă în vară va exista ceva concret, vom vedea."
Marius Constantin, fundaş Rapid


Mai multe cluburi importante din Europa şi-au manifestat interesul pentru Nico


"Nu ştiu de nicio ofertă de la Dinamo Kiev. Orice fotbalist îşi doreşte să evolueze într-un campionat puternic, dar deocamdată nu mă gândesc decât la meciurile pe care le mai avem de jucat până la finalul sezonului."
Daniel Niculae, atacant Rapid

stiri scurt 5.000.000 euro pentru marius kiev oferă 5.000.000 euro pentru marius daniel niculae

5.1KB


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Copos: Este exclus ca Razvan Lucescu sa plece la Dinamo


Copos: "Nu-l las la Dinamo!"
Perioada antrenoratului lui Razvan Lucescu la Rapid n-a fost deloc usoara pentru tehnician. Cel mai puternic si imprevizibil adversar al lui Lucescu junior nu a fost Feyenoord. Nici Hertha sau Hamburg. A fost George Copos. Patron al echipei de peste 13 ani. Acesta l-a atacat pe Lucescu in mod frecvent, mergind pina la a-l demite. Doar pentru o zi.

Apoi, l-a tocat ma- runt, ducind un adevarat razboi psihologic, al nervilor tari. La rindul sau, Razvan nu s-a ferit sa il atace in mod direct pe Copos. "Nu este alaturi de echipa", a acuzat de mai multe ori acesta. Antrenorul a mers pina acolo incit i-a aratat patronului degetul mijlociu, in semn de protest, dupa un meci cistigat.

Parcursul echipei, aproape fara cusur, din Cupa UEFA, accederea in finala Cupei Rom
Copos: "Este exclus sa plece la Dinamo."
Lucescu junior a lasat, de mai multe ori, impresia ca ar putea parasi gruparea din Grant la finele acestui sezon. La auzul vestii, oficialii lui Dinamo au intrat pe fir, marturisind oficial ca l-ar dori pe tehnician in Soseaua Stefan cel Mare. Acest fapt l-a speriat pe vicepremier, care a trecut la contraatac. "Sint numai prostii. Astfel de zvonuri au darul de a dezinforma opinia publica. Este exclus sa plece la Dinamo.

Se afla inca sub contract cu Rapid, iar noi, in aceasta perioada, ii vom face o oferta de prelungire pentru inca trei ani", a declarat George Copos. De altfel, Copos l-a convocat, in premiera, pe Razvan Lucescu la Adunarea Generala a AFC Rapid, care va avea loc azi, subiectul discutiei fiind chiar banii care trebuie acordati jucatorilor. Oricum, in cel mult doua saptamini, jucatorii vor fi cu banii la zi, a promis vicepremierul.

stiri scurt copos: este exclus razvan lucescu plece "nu-l las lui razvan lucescu rapid n-a fost

17.2KB


pus acum 20 ani
   
Admin
Administrator

Din: Vulcan
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 56
Caut Moderator Pentru Forum Care Sa Puna Pe Forum Toate Stirile Utile Si Cele Mia noi Stiri Poze Si altele Daca Este Cineva Care Poate Indeplini Aceasta Sarcina Contactatima La Adresa De Messenger andrei_ducu

pus acum 20 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la